metodyBadania ETBadania RTBadania PTBadania MTLaboratorium-NDT
Jesteś tu: » Strona główna » Metoda ET » Badania półwyrobów - Dział CT - Institut Dr. Foerster
Institut Dr. Foerster
Badania półwyrobów - Dział CT

Dział CT w firmie Institut Dr. Foerster produkuje systemy kontroli produkowanych w przemyśle motoryzacyjnym podzespołów i części samochodowych. Do kontroli stosowane sa aparaty wykorzystujące prądy wirowe i pole magnetyczne. Ze względu na sposoby wykrywania wad urzadzenia podzielone są w grupy: MAGNATEST, STATOGRAPH, ROTO-PUSH, ROTO-SCAN, BORE-SCAN, ROLL-CHECK oraz systemy łączone.
» Pobierz PDF  

 

MAGNATEST

Zasada magneto-indukcyjna sprawdziła się tysiące razyw masowej produkcji przemysłowej oraz w laboratoriach, w zastosowaniu do nieniszczącego badania własności materiałowych elementów i półwyrobów. Przyrządy testujące rodziny MAGNATEST firmy Foerster oferują cały zakres od niedrogich przyrządów do prostego sortowania Tak/Nie aż do wysokiej klasy przyrządów z wielowymiarową analizą regresji. Ich wspólną cechą jest wysoka jakość testowania i możliwość badania określonych charakterystyk magnetycznych materiału przez analizę widma przebiegu harmonicznego.MAGNATEST ECM 6.421

Moduł ten można w ekonomiczny sposób wprowadzić do badań magneto-indukcyjnych. Najprostszy z elementów kontrolnych, umożliwia jednowymiarowe wyświetlanie sygnału i sortowanie Tak/Nie. Bezproblemowe zabudowanie w istniejących szafkach sterowniczych, galwanicznie izolowany interfejs do sterownika (PLC) linii testującej. Wybieralna częstotliwosć testowania, ocena wyższej harmonicznej. Zwiększona wygoda obsługi, możliwości oceny i prezentacjiwyników przez połączenie PC z użyciem oprogramowania eddyWin.
» Pobierz PDF  


MAGNATEST S 3.625

Standardowy przyrząd w dziedzinie badań magneto-indukcyjnych. Nieporównywalny pod względem czułości testowania i możliwości oceny. Wieloczęstotliwościowe wzbudzenie w połączeniu z oceną przebiegu harmonicznego i wieloparametrową analizą w celu eliminacji zakłóceń. Wielowymiarowa regresja liniowa do obliczania kluczowych zmiennych ciągłych, takich jak twardość powierzchni, głębokosć nawęglenia itd.
» Pobierz PDF  


MAGNATEST D 3.623

Najmłodszy członek rodziny MAGNATEST. W pełni cyfrowa elektronika od wzbudzenia sygnału aż do oceny. Zwarty, atrakcyjny i ekonomiczny nowy przyrząd łączy istniejący zakres wyrobów firmy Foerster do magneto-indukcyjnych badań nieniszczących. Tak jak inne przyrządy z tej serii, MAGNATEST D daje możliwość wykonywania badań jednoczęstotliwościowych oraz sekwencyjnych wieloczęstotliwościowych. Ponadto - co jest nowością umożliwia jednoczesne badanie wieloczęstotliwościowe, zapewniając znaczny wzrost zarówno jakości jak i przepustowości testowania.
» Pobierz PDF  


MAGNATEST D z korbowodamiCewki i sondy skanujące MAGNATEST

Przetworniki pomiarowe (cewki testujące i sondy skanujące) są tak samo ważne jak zastosowanie wysokowydajnego przyrządu testującego.Przetwornik pomiarowy dobrany optymalnie do zadaniai przedmiotu testowania jest niezbędny do udanego rozwiązania każdego problemu testowania. Wybitny zakres know-how firmy Foerster w dziedzinie badań wiroprądowych obejmuje także jej doświadczenie i wiedzę w dziedzinie konstrukcji czujników. Szeroki zakres standardowych przekaźników (cewek i sond skanujących) oraz umiejętność wykonania specjalnych przetworników umożliwia nam elastyczne reagowanie na najszerszy zakres problemów.STATOGRAPH DS

Najnowszy system do badania prądami wirowymi z sondami skanującymi do maksymalnie 8 kanałów w jednym urządzeniu. Sterowanie za pomocą aplikacji w systemie Windows NT z jednoczesnym obrazowaniem badanej sztuki na monitorze. System raportów oraz baza danych wszystkich badanych elementów. Możliwość podłączenia do zakładowej sieci komputerowej w celu zbierania wyników na bieżąco. Do tego systemu mogą być podłączone wszystkie specjalne sondy kształtowe do badania krzywek, wałków, przegubów, tłoków, sworzni, bieżni, tulei cylindrowych, itp.
» Pobierz PDF  STATOGRAPH ECM 6.421

Przyrząd STATOGRAPH ECM Wersja kom-paktowa jest bardzo zwartym i atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem do wykrywania wad metodą prądów wirowych.
System zawiera wszystkie niezbędne elementy w jednej obudowie, sprawdzonej w warunkach przemysłowych: przyrząd testujący, panel PC z ekranem dotykowym i systemem operacyjnym Windows®, oprogramowanie aplikacyjne eddyAssist oraz wszystkie niezbędne adapte-ry i kable łączące.
Kompletny system jest dostarczany w stanie zainstalowanym i skonfigurowanym na gotowo. Wyłącznie sondę testującą oraz adapter i kabel sondy trzeba zamówić i podłączyć osobno.
Oprogramowanie PC eddyAssist pracuje pod systemem operacyjnym Microsoft Windows® w połączeniu z przyrządem STATOGRAPH ECM.
Kanał testujący można ustawiać bardzo wy-godnie, a wyniki testowania mogą być wyświe-tlane w postaci graficznej na ekranie.
Obsługa jest w dużym stopniu zautomatyzo-wana przez zastosowanie asystentów instalacji i nastawy, a przez to jest znacznie uproszczo-na.
Dodatkowe funkcje oprogramowania to zapa-miętywanie nastaw przyrządu na nośniku pa-mięci masowej oraz drukowanie protokołów testowania.
» Pobierz PDF  


Start | O firmie | Polityka Jakości | ET | RT | PT | MT | Laboratorium | | Biblioteka | Linki | Aktualności | Konferencje | Mapa strony | Kontakt
FoersterBaker Hughes Digital Solutions GmbHLabino MagnafluxParker


Copyright © 1991-2023 NDT System