metodyBadania ETBadania RTBadania PTBadania MTLaboratorium-NDT
Jesteś tu: » Strona główna  » Metoda ET
Firma Institut Dr. Foerster

NOWOŚĆ- Statovision i Statograph

- Kompaktowy i solidny, STATOGRAPH CM+ / CM składa się z potężnego oprzyrządowania i oprogramowania do zapewnienia niezawodnej kontroli. Oba moduły STATOGRAPH są kompatybilne z siecią, mogą więc być obsługiwane poprzez tablet lub smartfon. W ten sposób można sprawdzać stan linii produkcyjnej zawsze i wszędzie, a w razie potrzeby podjąć niezbędne działanie korygujące. Można na bieżąco pobierać i regulować parametry testowania i inne nastawy. [więcej]

- Z urządzeniem STATOVISION firma FOERSTER oferuje innowacyjne rozwiązanie oprogramowania do identyfikacji i wizualizacji dotychczas niewykrywalnych wad. Inteligentne algorytmy filtrów umożliwiają wykonanie uprzednio niemożliwych zadań kontrolnych, ponieważ pozwalają na odfiltrowanie i wymaskowanie sygnałów zakłócających i mogą zostać wykryte np. pęknięcia w pobliżu wierconych otworów lub miejsc frezowanych. [więcej]


Profesor Friedrich Förster w 1948 roku założył firmę Institut Dr. Foerster , pierwszą firmę produkującą aparaty wykorzystujące prądy wirowe i pola magnetyczne. Profesor Förster został nagrodzony wieloma międzynarodowymi nagrodami za swoje osiągnięcia we wprowadzaniu nowych metod badań nieniszczących. Institut Dr. Foerster jako jedna z pierwszych niemieckich firm w 1993 roku uzyskała » certyfikat ISO 9001.
Firma Foerster oferuje najlepszą technologię, najwyższą jakość i najwyższą wykrywalność wad. Posiada oddziały produkcyjne na całym świecie.
Foerster produkuje: - systemy szybkiej i precyzyjnej kontroli prętów, rur i drutów w hutach i walcowniach, - systemy kontroli produkowanych części w przemyśle motoryzacyjnym, - urządzenia do wykrywania metali i precyzyjnych pomiarów pola magnetycznego, - małe, przenośne aparaty do kontroli w przemyśle lotniczym.

» Badania półwyrobów - TS
Dział TS w firmie Foerster produkuje systemy do kontroli prętów, rur, profili i drutów produkowanych w hutach, walcowniach i ciągarniach. Do kontroli stosowane sa aparaty wykorzystujące prądy wirowe, rozproszone pole magnetyczne i systemy wizyjne. Ze względu na sposoby wykrywania wad urzadzenia podzielone są w grupy: DEFECTOMAT, CIRCOGRAPH, CIRCOFLUX, ROTOMAT, TRANSOMAT, CIRCOSON, DEFECTOVISION i MAGNATEST-D.

» Badania podzespołów - CT
Dział CT w firmie Foerster produkuje systemy kontroli produkowanych w przemyśle motoryzacyjnym podzespołów i części samochodowych. Do kontroli stosowane sa aparaty wykorzystujące prądy wirowe i pole magnetyczne. Ze względu na sposoby wykrywania wad urzadzenia podzielone są w grupy: MAGNATEST, STATOGRAPH, ROTO-PUSH, ROTO-SCAN, BORE-SCAN, ROLL-CHECK oraz systemy łączone.

» Badania ręczne - M
Dział M w firmie Foerster produkuje przenośne aparaty przeznaczone do kontroli konserwacyjnych oraz wykonuje sondy i projekty specjalne. Ze względu na sposoby pomiarów, urządzenia podzielone są w grupy: DEFECTOMETER, SIGMATEST oraz WIRBELSTROMSONDERGEBER.

» Detektory metali i magnetyzacja - DM
Od dziesięcioleci pomiary pola magnetycznego przy użyciu sond firmy FOERSTER znajdują wiele różnorodnych zastosowań. Obecnie nowoczesne przyrządy i systemy pomiarowe pracują w prawie wszystkich sektorach przemysłu. Wszędzie, gdzie trzeba wykonać skomplikowane pomiary słabych pól magnetycznych, kiedy trzeba wydać orzeczenie dotyczące bezpieczeństwa i kiedy dominującym czynnikiem jest efektywność kosztowa, spotyka się zastosowaną technologię firmy FOERSTER.


Start | O firmie | Polityka Jakości | ET | RT | PT | MT | Laboratorium | | Biblioteka | Linki | Aktualności | Konferencje | Mapa strony | Kontakt
FoersterBaker Hughes Digital Solutions GmbHLabino MagnafluxParker


Copyright © 1991-2023 NDT System