metodyBadania ETBadania RTBadania PTBadania MTLaboratorium-NDT
Jesteś tu:  » Strona główna » Laboratorium » AGFA STRUCTURIX - zapewnienie jakości
AGFA STRUCTURIX - zapewnienie jakości

Błony STRUCTURIX PMC

Błony STRUCTURIX PMC
Są wygodnym, szybkim i pewnym sposobem kontroli jakości
obróbki. Dzięki indywidualnemu certyfikatowi błony te spełniają
obecne wymagania jakości.

Wzorzec STRUCTURIX DENSTEP
Certyfikowany wzorzec zaczernienia (gęstości optycznej) jest przeznaczony do weryfikacji kalibracji densytometrów, stosowanych w radiografii przemysłowej.

STRUCTURIX THIO-TEST
Jest szybką i prostą metodą określania "oczekiwanej trwałości" obrobionych błon, która ostrzega także o słabym utrwaleniu i/lub wypłukaniu błon.

W skład Systemu Structurix® wchodzą również chemikalia Structurix® do obróbki ręcznej i automatycznej oraz maszyny Structurix® do obróbki błon jak również System Zapewnienia Jakości Structurix®. 

Densytometryczny wzorzec gęstości optycznej AGFA

Wzorzec densytometryczny gęstości optycznej AGFA STRUCTURIX CERTIFIED DENSTEP stosowany jest do kalibrowania densytometrów używanych do kontroli radiogramów przemysłowych.

STRUCTURIX CERTIFIED DENSTEP jest wzorcem densytometrycznym wykonanym na błonie rentgenowskiej do kalibracji optycznych densytometrów transmisyjnych, stosowanych w dziedzinie przemysłowych rentgenowskich badań nieniszczących.

Wzorzec STRUCTURIX CERTIFIED DENSTEP jest wytwarzany na przemysłowej błonie rentgenowskiej STRUCTURIX D7, obrobionej przy użyciu standardowego systemu obróbki przemysłowych błon rentgenowskich: wywoływacz G 135 / G 335; temperatura wywoływacza 28°C, czas wywoływania 100 s. Wymiary paska: 35 x 230 mm. Błona posiada niebieskie podłoże i obustronną emulsję.

Wzorzec STRUCTURIX CERTIFIED DENSTEP  obejmuje zakres gęstości optycznej (zaczernienia) od 0 do 4,0 w 15 stopniach co około 0,30 (najmniejsze zaczernienie < 0,3; największe zaczernienie > 3,9).

Gęstości optyczne załączonego wzorca STRUCTURIX CERTIFIED DENSTEP były mierzone przy użyciu kalibrowanego densytometru Macbeth TR924 z przysłoną kołową o średnicy 3 mm.

Zaczernienia były kalibrowane metodami spełniającymi warunki dla standardowego zaczernienia rozproszonej transmisji optycznej wymagane przez normę ISO (DtŁ10°; SH: opal; VT), normę ANSI PH2.19-1990 i ISO 5-2: 1991 "Pomiary zaczernienia - Warunki geometryczne dla zaczernienia transmisyjnego" oraz ANSI PH2.18 i ISO 5-3:1984 "Pomiary zaczernienia - Warunki spektralne". Pomiary wykonywano w środku każdego pola. Oszacowana ogólna niepewność (połączenie dokładności i powtarzalności na poziomie ufności 95 %) wartości uzyskanych za pomocą wzorca wynosi ą0,022 lub 2,2 % wykazanego zaczernienia (należy przyjąć większą z tych wartości).

Czas archiwowania wzorców jest określony zgodnie z normami ANSI PH 4.8-1985, ANSI IT 1-1989 i ISO 10602 jako "oczekiwany okres trwałości" ponad 500 lat. Jak podano w certyfikacie NIST, także okres przechowywania wzorców STRUCTURIX CERTIFIED DENSTEP zależy od warunków przechowywania i obchodzenia się z błoną. Wzorce DENSTEP są umieszczone przez firmę Agfa w światłoszczelnych i wodoodpornych opakowaniach, zabezpieczających przed oparami, kurzem itd. Zatem do chwili otwarcia opakowania wzorce są całkowicie zabezpieczone przed zarysowaniem i ścieraniem.

Firma Agfa gwarantuje co najmniej 4-letni okres przechowywania oryginalnie zamkniętych opakowań, poczynając od daty certyfikatu, podanej na jego pierwszej stronie (zgodnie z badaniami okresu przechowywania firmy Agfa i NIST). W systemie zapewnienia jakości firmy Agfa zapisy dla poszczególnych numerów identyfikacyjnych oraz dat certyfikacji i kalibracji wzorców STRUCTURIX CERTIFIED DENSTEP są zachowane przez cały gwarantowany okres przechowywania.

Trwałość wzorców wynosi 24 miesiące lub tyle, ile określono w kontrakcie z użytkownikiem, poczynając od "daty rozpoczęcia użytkowania" po otwarciu światłoszczelnego opakowania, w certyfikacie należy wpisać datę rozpoczęcia użytkowania wzorca.

Po otwarciu opakowania trwałość wzorca STRUCTURIX CERTIFIED DENSTEP zależy od warunków ścierania, zapylenia, obchodzenia się z błoną itd. Należy zawsze przechowywać wzorce w ciemnym, chłodnym i suchym miejscu.


Start | O firmie | Polityka Jakości | ET | RT | PT | MT | Laboratorium | | Biblioteka | Linki | Aktualności | Konferencje | Mapa strony | Kontakt
FoersterBaker Hughes Digital Solutions GmbHLabino MagnafluxParker


Copyright © 1991-2023 NDT System