metodyBadania ETBadania RTBadania PTBadania MTLaboratorium-NDT
Jesteś tu: » Strona główna » Laboratorium » Defektoskopy - Parker » Defektoskop Parker B-310 / Sonda konturowa Parker B-310 MINI®
Defektoskop B-310 / Sonda konturowa Parker B-310 MINI®

 

Defektoskop magnetyczny B-310

 

 

 

Defektoskop magnetyczny B-310

 

 

 

 

 

 

 

Przestawiana końcówka
kabla umożliwia dostęp
do zamkniętych obszarów
roboczych.

» Pobierz PDF

 

Defektoskop magnetyczny B-310 Mini® firmy PARKER RESEARCH ma najmniejsze wymiary i daje większą elastyczność badania.

Defektoskop strumieniowy B-310 jest lekkim (2,7 kg) jarzmem magnetycznym, przeznaczonym do szybkiego i niezawodnego wykonywania badań magnetyczno-proszkowych przy większej wszechstronności. Możliwość podłączania końcówki kabla zasilania od tyłu lub od góry przyrządu daje większy dostęp do małych obszarów roboczych. Całkowita długość przyrządu wynosi tylko 184 mm, a długość kabla zasilającego 2,4m.

Tak jak wszystkie defektoskopy firmy Parker, B-310 ma regulowane nóżki umożliwiające przyłożenie pola magnetycznego AC dokładnie do obszaru badania. Zakres regulacji 0 - 229mm.

Mocny korpus jest wytłoczką wtryskową z materiału stosowanego na najbardziej obciążone narzędzia ręczne. Jego kształt wygodnie pasuje do ręki, co zmniejsza zmęczenie operatora.

B-310 jest całkowicie przenośnym przyrządem kontrolnym, który w szybki i niezawodny sposób wykonuje wiele miejscowych badań przy minimalnych kosztach.

Wszystkie przyrządy mają certyfikat CE.

Kiedy jest to potrzebne, defektoskop B-310 może pracować z opcjonalnym zasilaczem prądem tętniącym DC-300, lub z akumulatora 12V, co daje pola magnetyczne DC o dużym natężeniu.

Czas pracy defektoskopu jest określony na 50/50, czyli np. ok. 2 min włączenia i 2 min przerwy.

 

 

 

 

 

 


Sonda konturowa PARKER B-310 MINI®

Całkowicie przenośny, jednoosobowy pakiet do szybkiej
i niezawodnej lokalizacji wad w metalach żelaznych

 

Wyłącznie z firmy Parker Research – sonda konturowa Mini. Mocny, wysokowydajny przyrząd do kontroli magnetyczno-proszkowej według przyjętych standardów powszechnej praktyki szybko lokalizuje pęknięcia powierzchniowe w materiałach żelaznych, które można wprowadzić między elementy biegunowe. Wykrywa pęknięcia spowodowane zmęczeniem, zużyciem, naprężeniem, przeciążeniem, spawaniem, obróbką cieplną itd.!Szybkie działanie bez przypaleń łukiem

Wybieralne wysokoenergetyczne pole przemienne AC lub tętniące DC (z opcjonalnym zasilaczem DC 300) indukowane w elemencie zapewnia szybkie i wyraźne wskazania, eliminując przypalenia powierzchni łukiem prądowym. Przypalenia łukiem często stają się wadami prowadzącymi do awarii.

Pakiet jednoosobowy

Sonda konturowa B-310 jest kompletnym pakietem magnetycznym, który jeden człowiek przenosi i łatwo wykonuje dokładne i niezawodne badanie w ułamku czasu zużywanego przez duże, rozbudowane urządzenie.

Precyzyjne badanie wybranego obszaru

Silne pola magnetyczne są skoncentrowane i przyłożone do dokładnie określonego obszaru badania.

Duża wszechstronność

Pod względem mechanicznym sonda B-310 dopasowuje się do praktycznie dowolnej konfiguracji powierzchni.Przyrząd który tak wiele robi tak dobrze

Jeśli wykonuje się jakąś pracę z metalami żelaznymi, np. w przemyśle stoczniowym lub lotniczym, w stalowni lub odlewni, przy spawaniu lub przeglądzie pojazdu, potrzebne są możliwości robocze sondy konturowej B-310.

zestawysondy konturowej

Dostępne są zestawy sondy konturowej z suchymi proszkami lub mokrym środkiem fluorescencyjnym oraz ze źródłem światła czarnego, umieszczonymi w jednej wygodnej kasecie nośnej. Jest to naprawdę przenośny, jednoosobowy pakiet kontrolny.


Start | O firmie | Polityka Jakości | ET | RT | PT | MT | Laboratorium | | Biblioteka | Linki | Aktualności | Konferencje | Mapa strony | Kontakt
FoersterBaker Hughes Digital Solutions GmbHLabino MagnafluxParker


Copyright © 1991-2020 NDT System